W dniach 11-13 września w Krynicy Zdrój odbyła się kolejne odsłona PZU Festiwalu Biegowego, czyli wielkiego święta pasjonatów aktywnego stylu życia — począwszy od amatorów, po doświadczonych biegaczy rywalizujących ze sobą na najbardziej wymagających dystansach. Przy okazji Festiwalu Fundacja V4Sport po raz drugi miała okazję zaprezentować Mobilną PZU Trasę Zdrowia.

 

Przypomnijmy, że Mobilna PZU Trasa Zdrowia składa się z trzech komponentów — instalacji treningowych, przeźroczystego namiotu w kształcie kuli, w którym można zagrać w grę interaktywną, oraz interaktywnej makiety. Wszyscy odwiedzający stoisko zachęcani są do wykonania prostych ćwiczeń na każdej z instalacji. Zaliczenie zadania daje prawo do udziału w konkursie z nagrodami.

Od piątku do niedzieli w naszej zabawie udział wzięło ponad tysiąc osób. Co ważne, do ćwiczeń garnęły się dzieci, ale też seniorzy, którzy przypominali sobie młodzieńcze lata i często z uśmiechem na ustach opowiadali nam o tym, jak niegdyś robili przeróżne ćwiczenia w szkole czy na podwórku.

Kolejna odsłona Mobilnej PZU Trasy Zdrowia będzie miała miejsce już za tydzień przy okazji 1. PZU Maratonu Szczecińskiego. Do zobaczenia!

Galeria

Inne aktualności

  • We are European Us Girls

    We are European Us Girls

    Dysproporcja między dziewczynkami i chłopcami aktywnymi fizycznie z wiekiem znacznie wzrasta. Efektem tego, znacznie wię (...)

  • Mikro konferencja – makro efekty

    Mikro konferencja – makro efekty

    Przedstawiciele 14 organizacji, w tym przedstawiciele miast i środowiska akademickiego spotkali się na zorganizowanej pr (...)

  • MOVEmentSpaces Awards 2018

    MOVEmentSpaces Awards 2018

    Nadszedł czas, by nagrodzić najlepsze projekty powstałe w ramach MOVEment Spaces. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech (...)

  •  NISKA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA TO WYZWANIE MIĘDZYNARODOWE!

    RUSZAJMY SIĘ!

    Jakoś tak już jest, że wszystko co dobre szybko się kończy. Nie inaczej jest i tym razem. Dużymi krokami zbliża się koni (...)

  • MOVEment Spaces – Przestrzenie pełne aktywności

    MOVEment Spaces

    3 dni, 7 krajów, 24 uczestników.12 godzin inspirujących prelekcji, ponad 20 przykładów dobrych praktyk i niezliczona lic (...)

  • Konferencja "Sport zmienia - wolontariat sportowy - lokalne partnerstwo" - Mrągowo

    Sport zmienia. Lokalne Partnerstwo.

    Dnia 7 października wzięliśmy udział w międzynarodowej konferencji pod hasłem ,,Sport Zmienia – wolontariat sportowy – l (...)