Tegoroczna odsłona kampanii NowWeMove trwa w najlepsze i z każdym tygodniem zachęca do aktywności fizycznej coraz więcej osób. Po takich inicjatywach, jak m.in. Tydzień Ruchu, Dzień bez Windy czy Journey of Hope, którego uczestnicy jeszcze przez kilkanaście dni zmierzać będą na rowerach w kierunku Wiednia, nadszedł czas na FlashMove!

 

FlashMOVE to kolejna inicjatywa należąca do kampanii NowWeMove, której działania w Polsce już od lat koordynuje Fundacja V4Sport. Zaangażowane osoby gromadzą się w miejscu publicznym i — ku zaskoczeniu przechodniów — zaczynają tańczyć. Jednym z celów jest zaangażowanie w zabawę jak najliczniejszego grona osób. Choreografia tańca rozwija się stopniowo, także każdy widz może w mgnieniu oka dołączyć i stać się czynnym uczestnikiem zabawy.

Spontaniczny taniec będzie miał miejsce w kilkudziesięciu państwach Europy. W zależności od państwa czy regionu, w każdej lokalizacji będzie on zapewne nosił swoje niepowtarzalne cechy. I oto też chodzi organizatorom akcji — aby pokazać jedność z Europą, jednocześnie zachowując swoją tożsamość. Tym samym zabawa ma nawiązywać do motta Unii Europejskiej - "Zjednoczeni w swojej różnorodności".

Chcecie dołączyć do zabawy? W imieniu Fundacji V4Sport oraz bezpośrednich organizatorów wydarzeń zapraszamy Was serdecznie już w najbliższą sobotę 10 września na Rynek w Świdnicy na godzinę 11:30 lub Rynek w Mikołowie na godzinę 17:00. Przygotujcie się na solidną dawkę ruchu w znakomitej atmosferze, której przedsmak możecie poczuć już teraz, oglądając klip z ubiegłorocznej edycji wydarzenia.

Wideo

Inne aktualności

 • We are European Us Girls

  We are European Us Girls

  Dysproporcja między dziewczynkami i chłopcami aktywnymi fizycznie z wiekiem znacznie wzrasta. Efektem tego, znacznie wię (...)

 • Mikro konferencja – makro efekty

  Mikro konferencja – makro efekty

  Przedstawiciele 14 organizacji, w tym przedstawiciele miast i środowiska akademickiego spotkali się na zorganizowanej pr (...)

 • MOVEmentSpaces Awards 2018

  MOVEmentSpaces Awards 2018

  Nadszedł czas, by nagrodzić najlepsze projekty powstałe w ramach MOVEment Spaces. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech (...)