MOVEment Spaces, Aktywne Szkoły MultiSport i Parki ESK Wrocław Emocje-Sport-Kultura połączyły siły!

 

W dni wolne od zajęć szkolnych, Aktywne Szkoły MultiSport przeniosły się do zielonych miejsc Wrocławia. Przez 11 weekendów odwiedziliśmy 11 Wrocławskich parków, zapraszając najmłodszych i tych nieco starszych mieszkańców do wspólnej zabawy i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Uczestnicy zabawy co tydzień mieli okazję zmierzenia się z innym wyzwaniem sprawnościowym testu EuroFit+ (np. zwis na drążku, próba równowagi, bieg sprinterski 10x5 m i in.) pokonując tym samym kolejne potwory z Galaktyki Bezruchu. Za wykonane zadanie otrzymywali pieczątki i naklejki, które cieszyły szczególnie dzieci. Dowody pokonania kolejnego wyzwania można było zbierać w specjalnej książeczce z mapą parków.

 

Parki ESK kontra Galaktyka Bezruchu to nie tylko świetna zabawa, ale też przykład tego, jak adaptować przestrzeń miejską, by służyła ruchowi i aktywnemu spędzaniu czasu.

Inne aktualności

 • We are European Us Girls

  We are European Us Girls

  Dysproporcja między dziewczynkami i chłopcami aktywnymi fizycznie z wiekiem znacznie wzrasta. Efektem tego, znacznie wię (...)

 • Mikro konferencja – makro efekty

  Mikro konferencja – makro efekty

  Przedstawiciele 14 organizacji, w tym przedstawiciele miast i środowiska akademickiego spotkali się na zorganizowanej pr (...)

 • MOVEmentSpaces Awards 2018

  MOVEmentSpaces Awards 2018

  Nadszedł czas, by nagrodzić najlepsze projekty powstałe w ramach MOVEment Spaces. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech (...)

 • Podsumowaliśmy wolontariat na Stadionie Narodowym

  Podsumowaliśmy wolontariat na SN.

  Co roku, 5 grudnia, wolontariusze na całym świecie obchodzą swoje święto. Ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międ (...)

 • Tydzień Ruchu 2014 już za nami.

  Znów rozruszaliśmy Polskę

  Ponad 450 wydarzeń, blisko 50 000 uczestników i aż 1200 wolontariuszy. Tak wyglądał Tydzień Ruchu 2014. W wydarzeniach b (...)

 • Dzieci z Domu Dziecka w Giżycach obejrzały mecz Polska-Rosja

  Wycieczka do Warszawy na UEFA EURO 2012

  Dzieci z Domu Dziecka w Giżycach miały okazję przeżyć niezapomniane chwile podczas UEFA EURO 2012. Grupa 25 młodych ludz (...)