Utworzenie przestrzeni wspomagały organizacje tworzące Projekt Społeczny 2012 oraz Fundacja v4sport, która dostarczyła niezbędnych informacji na temat wolontariatu w sporcie.

 

Teraz każdy potencjalny wolontariusz, który odwiedzi serwis internetowy Ministerstwa, znajdzie w nim wiele praktycznych informacji dla siebie. Wystarczy wejść w zakładkę "Wolontariat sportowy" i wybrać interesujący obszar zagadnień.

Na początku dowiemy się czym jest w ogóle wolontariat i jakie jest jego odzwierciedlenie w połączeniu ze sportem. Dalej mamy Aktualności, które pomogą nam w śledzeniu bieżących informacji, ciekawostek oraz planowanych przedsięwzięć w temacie wolontariatu sportowego w Polsce i za granicą. Kolejne podzakładki to Archiwum, Wolontariat sportowy za granicą, Dla wolontariuszy i wolontariuszek, Dla organizacji oraz Linki.

Treść zawarta w zakładce Ministerstwa Sportu i Turystyki jest swojego rodzaju pigułką wiedzy w temacie wolontariatu sportowego. Jej celem jest odpowiedź na podstawowe pytania, jakie przychodzą na myśl każdemu, kto chciałby zaangażować się w wolontariat, ale nie do końca orientuje się jak zacząć. Są to takie zapytania jak np.:

- Dlaczego warto być wolontariuszem sportowym?
- Jak zostać wolontariuszem/ką?
- Co powinienem wiedzieć zanim się zdecyduję?
- Jakie mam prawa i obowiązki jako wolontariusz?

Powstanie zakładki na oficjalnej strony państwowej jest znakiem na to, że wolontariat sportowy możemy postrzegać jako integralną część samego sportu. Należy go szeroko promować w naszym społeczeństwie. Polacy bowiem, nie zdają sobie jeszcze sprawy jak ciekawym i postępowym zjawiskiem jest dobroczynna działalność w sporcie. A przecież pod tym hasłem kryje się tak wiele możliwości dla każdego z nas.

Inne aktualności

 • We are European Us Girls

  We are European Us Girls

  Dysproporcja między dziewczynkami i chłopcami aktywnymi fizycznie z wiekiem znacznie wzrasta. Efektem tego, znacznie wię (...)

 • Mikro konferencja – makro efekty

  Mikro konferencja – makro efekty

  Przedstawiciele 14 organizacji, w tym przedstawiciele miast i środowiska akademickiego spotkali się na zorganizowanej pr (...)

 • MOVEmentSpaces Awards 2018

  MOVEmentSpaces Awards 2018

  Nadszedł czas, by nagrodzić najlepsze projekty powstałe w ramach MOVEment Spaces. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech (...)