Fundacja v4sport była partnerem w projekcie Europejskiego Forum Sportu i Młodzieży (EYSF). Zaprosiliśmy młodych Polaków do debaty na temat wolontariatu i sportu na Starym Kontynencie podczas konferencji, która odbyła się w dniach 25.11-01.12.2012 w Larnace na Cyprze.

 

Poprzednie edycje forum odbyły się w różnych krajach: Danii (2002 r.), Anglii (2005 r.), Finlandii (2006 r.), Niemczech (2007 r.) i we Francji (2008 r.). Setka uczestników tegorocznego, tygodniowego zjazdu zorganizowanego przez ISCA oraz Komisję Europejską zastanawiała się m.in. nad tym, jaka jest wartość wolontariatu dla sportu i społeczeństwa, w jakich kierunkach będzie rozwijał się wolontariat w przyszłości, co potrzeba, aby zostać wartościowym wolontariuszem, w jaki sposób wdrażać więcej aktywności fizycznej do codziennego życia.

Uczestnikami forum byli przedstawiciele organizacji młodzieżowych – r
ównież pozarządowych - zaangażowanych w sport na szczeblach lokalnych i narodowych w wieku od 18 do 30 lat. Obrady były prowadzone w języku angielskim. Dzięki dofinansowaniu imprezy ze środków europejskich, koszt uczestnictwa był symboliczny.

Wa
żnymi, konkretnymi elementami zjazdu były: wypracowanie wspólnej platformy, na bazie której możnaby zebrać dobre praktyki w zakresie sportu i wolontariatu oraz wypracowanie Deklaracji z politycznymi i praktycznymi rekomendacjami, która została przesłana do osób odpowiedzialnych za sport w Unii Europejskiej. Deklaracja ta - EYSF2012 Pink Paper Declaration jest dostępna na stronie ISCA. Dowiedz się więcej - www.isca-web.org

Wideo

Inne aktualności

 • We are European Us Girls

  We are European Us Girls

  Dysproporcja między dziewczynkami i chłopcami aktywnymi fizycznie z wiekiem znacznie wzrasta. Efektem tego, znacznie wię (...)

 • Mikro konferencja – makro efekty

  Mikro konferencja – makro efekty

  Przedstawiciele 14 organizacji, w tym przedstawiciele miast i środowiska akademickiego spotkali się na zorganizowanej pr (...)

 • MOVEmentSpaces Awards 2018

  MOVEmentSpaces Awards 2018

  Nadszedł czas, by nagrodzić najlepsze projekty powstałe w ramach MOVEment Spaces. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech (...)