W dniach 4-5 października kaszubska gmina Gniewino gościła uczestników I Konferencji Narodowego Programu Aktywizacji Sportowej. Konferencja odbyła się w Centrum Pobytowym Gniewino 2012 TM, z którego infrastruktury w trakcie UEFA EURO 2012 korzystali finaliści i zwycięzcy turnieju: reprezentacja Hiszpanii!

 

Narodowy Program Aktywizacji Sportowej jest nową inicjatywą Ministerstwa Sportu i Turystyki, mającą na celu zachęcanie władz lokalnych do wykorzystywania tematyki sportowej w promocji ich regionów. Dlatego, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, konferencję organizowała wywodząca się z Pucka Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej. Obrady i liczne imprezy towarzyszące konferencji odbywały się w nowo zbudowanym ośrodku pobytowym, który jeszcze przed turniejem Euro stał się chlubą całego regionu.

Na zaproszenie organizatorów, w konferencji wzięły udział m. in. Aleksandra Gołdys, dr Renata Włoch i Maria Szymborska z Projektu Społecznego 2012, które zastanawiały się dlaczego kondycja sportu powszechnego w Polsce jest taka słaba. Fundację v4sport reprezentował Jakub Kalinowski, który podkreślił rolę wolontariatu sportowego w systemie sportu powszechnego powołując się na szereg znanych przykładów, takich Holandia czy Kanada. Inne tematy dyskutowane na konferencji dotyczyły m.in. zwiększania dostępności istniejącej infrastruktury sportowej dla mieszkańców, czy wspierania ośrodków w organizacji atrakcyjnej oferty sportowo-rekreacyjnej.

W wyniku konferencji w Województwie Pomorskim zostanie zorganizowany nowy program szkolenia dla animatorów sportowych, powstanie też portal internetowy wspierający integrację lokalnych ośrodków sportu powszechnego, a także strategia wsparcia dla tworzenia lokalnych strategii rozwoju sportu. Kolejne konferencje w ramach Narodowego Programu Aktywizacji Sportowej będą odbywały się od przyszłego roku również w innych miastach.

dowiedz się więcej - www.ps2012.pl

Galeria

Wideo

Inne aktualności

 • We are European Us Girls

  We are European Us Girls

  Dysproporcja między dziewczynkami i chłopcami aktywnymi fizycznie z wiekiem znacznie wzrasta. Efektem tego, znacznie wię (...)

 • Mikro konferencja – makro efekty

  Mikro konferencja – makro efekty

  Przedstawiciele 14 organizacji, w tym przedstawiciele miast i środowiska akademickiego spotkali się na zorganizowanej pr (...)

 • MOVEmentSpaces Awards 2018

  MOVEmentSpaces Awards 2018

  Nadszedł czas, by nagrodzić najlepsze projekty powstałe w ramach MOVEment Spaces. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech (...)

 • Puchar dla mistrzów Europy eksponowany w Warszawie

  Trophy Tour w Warszawie

  Na obiektach klubu Ursus przy ul. Sosnkowskiego odbyła się bardzo miła uroczystość - powitania w Polsce Pucharu, który z (...)

 • Mikro konferencja – makro efekty

  Mikro konferencja – makro efekty

  Przedstawiciele 14 organizacji, w tym przedstawiciele miast i środowiska akademickiego spotkali się na zorganizowanej pr (...)

 • CSR w Turcji - wolontariusze ze Stadionu wzięli udział w seminarium

  CSR w Turcji - wolontariusze ze Stadionu

  Społeczna odpowiedzialność biznesu (Corporate Social Responsibility) to temat przewodni seminarium, które odbyło się w S (...)