9 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat dokonał uroczystego otwarcia Konferencji Nasz Orlik podczas której wręczone zostały Super Orliki dla najbardziej pomysłowych i innowacyjnych animatorów oraz osób, które wspierają je w pracy na Orlikach.

 

Podczas konferencji podsumowano realizację projektu Nasz Orlik w 2013 roku oraz zaprezentowano perspektywy na kolejny rok. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się czym jest portal naszorlik.pl, jak wygląda Akademia Animatora oraz dlaczego warto wziąć udział w Tygodniu Ruchu

Na scenie pojawili się także Animatorzy, którzy zostali nagrodzeni sprzętem sportowym za najlepsze wnioski o granty projektowe oraz osoby uhonorowane statuetkami Super Orlika.

Super Orliki przyznawane były w dwóch kategoriach: Animator oraz Przyjaciel Orlika. Animatorzy oprócz statuetek otrzymali czeki o wartości 5000 zł ufundowane przez Ruch S.A. i Lotos, przeznaczone na realizację celów statutowych Orlików, które mają pomóc w poszerzeniu oferty zajęć sportowych na tych obiektach. 

Nagrodzeni Animatorzy to: Michał Foryś (Szczawno-Zdrój), Damian Wiśniewski (Góra), Remigiusz Ejsymont (Morąg), Mariusz Narel (Mrągowo). 

Kolejne cztery statuetki zostały wręczone osobom, które wspierają animatorów w ich codziennej pracy, czyli Przyjaciołom Orlika: Norbertowi Borowiakowi (Szczawno-Zdrój), Adriannie Wajdzie (Brzostek), Beacie Komosińskiej-Ferens (Ząbki) i Krzysztofowi Jachnikowi (Kleszczowo).

Nasz Orlik to kolejny etap rozwoju Orlików. Po spektakularnym sukcesie, jakim jest powstanie powszechnie dostępnej infrastruktury sportowej w całej Polsce, Ministerstwo Sportu i Turystyki inwestuje w ludzi, czyli Animatorów Orlików, osoby korzystające z Orlików i instytucje zarządzające.

Cele programu Nasz Orlik:
– rozwijanie pozycji zawodowej i umiejętności Animatorów Orlików, którzy jako młoda instytucja lokalna potrzebują nowoczesnych narzędzi pracy i budowy wizerunku,
– wsparcie operatorów Orlików w pozyskiwaniu wiedzy na temat stanu faktycznego, potrzeb,
– rozszerzenie oferty Orlików o nowoczesne aktywności adresowane do różnych grup społecznych – dzieci, dorosłych, seniorów o każdym stopniu sprawności,
– promocja Animatorów Orlików jako lokalnych liderów, którzy tworzą ofertę Orlików we współpracy ze społecznością lokalną i pełnią funkcję znacznie szerszą niż trener, czy dozorca boiska.

Konferencja organizowana była w partnerstwie przez trzy organizacje: Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej, Projekt Społeczny Uniwersytetu Warszawskiego i Fundację V4Sport.

Inne aktualności

 • We are European Us Girls

  We are European Us Girls

  Dysproporcja między dziewczynkami i chłopcami aktywnymi fizycznie z wiekiem znacznie wzrasta. Efektem tego, znacznie wię (...)

 • Mikro konferencja – makro efekty

  Mikro konferencja – makro efekty

  Przedstawiciele 14 organizacji, w tym przedstawiciele miast i środowiska akademickiego spotkali się na zorganizowanej pr (...)

 • MOVEmentSpaces Awards 2018

  MOVEmentSpaces Awards 2018

  Nadszedł czas, by nagrodzić najlepsze projekty powstałe w ramach MOVEment Spaces. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech (...)