Ponad 450 wydarzeń, blisko 50 000 uczestników i aż 1200 wolontariuszy. Tak wyglądał Tydzień Ruchu 2014. W wydarzeniach brali udział wszyscy – od przedszkolaka do seniora. Koordynatorów wydarzeń podczas Tygodnia Ruchu wsparło ponad 390 partnerów. Wśród nich znalazły się kluby sportowe, lokalne samorządy i przedstawiciele biznesu.

 

Podczas Tygodnia Ruchu można było spotkać się z medalistami mistrzostw świata i Europy Pawłem Fajdkiem oraz Anną Jesień. O swojej pasji do sportu opowiadali paraolimpijczycy Wiesława Wolak i Tadeusz Kruszelnicki, piłkarze Górnika Zabrze i przedstawiciele Zagłębia Sosnowiec, a także reprezentanci Polski w biegach długodystansowych, kajakarstwie czy nordic walking.

Od poniedziałku do niedzieli w wielu regionach naszego kraju odbywały się festyny, pikniki, treningi i zajęcia rekreacyjne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: zajęcia aqua aerobiku dla osób niepełnosprawnych, bieg krasnali, spacer z psami ze schroniska, bicie rekordu w liczbie pokonanych kilometrów rowerem oraz biegiem, czy pokazy sztuk walki. Oprócz tego odbyły się liczne turnieje w szkołach i na Orlikach, zajęcia frisbee, siatkonogi, trickboardu, buli, czy chodzenia po linie.

Podobnie jak w zeszłym roku we Wrocławiu zorganizowane zostały dwa wydarzenia flagowe – „Tydzień Ruchu z Wrocławskim Szkolnym Związkiem Sportowym i Trenerami Osiedlowymi” koordynowany przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy oraz „Tydzień Ruchu we Wrocławiu”  koordynowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. W sumie w obu wydarzeniach wzięło udział ponad 5000 osób.

Galeria

Inne aktualności

 • We are European Us Girls

  We are European Us Girls

  Dysproporcja między dziewczynkami i chłopcami aktywnymi fizycznie z wiekiem znacznie wzrasta. Efektem tego, znacznie wię (...)

 • Mikro konferencja – makro efekty

  Mikro konferencja – makro efekty

  Przedstawiciele 14 organizacji, w tym przedstawiciele miast i środowiska akademickiego spotkali się na zorganizowanej pr (...)

 • MOVEmentSpaces Awards 2018

  MOVEmentSpaces Awards 2018

  Nadszedł czas, by nagrodzić najlepsze projekty powstałe w ramach MOVEment Spaces. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech (...)

 • Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) nowym partnerem naszej fundacji

  Nowy partner fundacji - FRSI

  Fundacja v4sport w partnerstwie z FRSI zrealizuje projekt "Muuvit - ruszaj się i odkrywaj świat!". Projekt ten jest częś (...)

 • Główny Inspektorat Sanitarny naszym partnerem w projekcie "Imprezy masowe wolne od dymu"

  GIS naszym partnerem

  Fundacja v4sport przy współpracy z WHO, Ministerstwem Zdrowia, Głównym Inspektoratem Sanitarnym i spółką PL.2012 zorgani (...)

 • Współpraca z FARE i komitetem organizacyjnym Uniwersjady Kazań 2013

  Współpraca z FARE - Kazań 2013

  W sierpniu tego roku rozpoczęła się oficjalna współpraca pomiędzy Fundacją v4sport, a dwiema organizacjami o zasięgu mię (...)