Już tylko kilka miesięcy dzieli nas od drugiego, światowego szczytu dot. aktywności fizycznej w ramach projektu Active Healthy Kids Global Alliance. Organizacje z około 40 krajów zaprezentują na nim stworzone przez siebie raporty dotyczące aktywności fizycznej. Wśród nich nie zabraknie Fundacji V4Sport, przygotowującej raport dotyczący Polski.

 

The Active Healthy Kids Global Alliance to sieć złożona z badaczy, fachowców w dziedzinie zdrowia oraz wielu interesariuszy, którzy pracują wspólnie na rzecz rozwoju aktywności fizycznej dzieci i młodzieży z całego świata. 

Organizacja powstała w 2014 roku, w następstwie sukcesu pierwszego Globalnego Szczytu nt. Aktywności Fizycznej dzieci, który miał miejsce w Toronto w Kanadzie i zgromadził niemal 800 delegatów z 29 państw globu. 

Kolejny szczyt odbędzie się w listopadzie 2016 roku w Bangkoku. Organizacje z 39 krajów zaprezentują na nim raporty dotyczące aktywności fizycznej, nad którymi pracują aktywnie od 2015 roku. Jest nam niezwykle miło, że jako Fundacja będziemy mieli okazję reprezentować nasz kraj i podzielić się z organizacjami z całego świata wiedzą, dotyczącą aktywności fizycznej w Polsce.

Oprócz naszej Fundacji, projekt na kontynencie europejskim wspierają m.in. EPODE International Network, European Cyclists’ Federation (ECF), European Healthy Stadia Network, European Physical Education Association (EUPEA), International Association of Sport and Leisure Infrastructure, UFOLEP (Francja), BG Be Active (Bułgaria), UISP (Włochy) czy też Greenways SCE (Grecja).

Inne aktualności

 • We are European Us Girls

  We are European Us Girls

  Dysproporcja między dziewczynkami i chłopcami aktywnymi fizycznie z wiekiem znacznie wzrasta. Efektem tego, znacznie wię (...)

 • Mikro konferencja – makro efekty

  Mikro konferencja – makro efekty

  Przedstawiciele 14 organizacji, w tym przedstawiciele miast i środowiska akademickiego spotkali się na zorganizowanej pr (...)

 • MOVEmentSpaces Awards 2018

  MOVEmentSpaces Awards 2018

  Nadszedł czas, by nagrodzić najlepsze projekty powstałe w ramach MOVEment Spaces. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech (...)