3,2,1... Start! Kampania promująca aktywność fizyczną dziewcząt i kobiet przechodzi do ofensywy! Zainspirowani wynikami badań, które wskazują jednoznacznie na niższą aktywność fizyczną dziewcząt i kobiet w stosunku do swoich męskich rówieśników (m. in. badanie HBSC, Eurobarometr nr 412), wiemy, że nie ma na co czekać, czas zacząć działać!

 

Autorzy licznych badań dotyczących ciała ludzkiego i zasad jego funkcjonowania są zgodni co do jednego — człowiek jest stworzony do ruchu. Zbyt mała aktywność fizyczna ma bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia, poczynając od zwiększonej podatności na choroby cywilizacyjne (otyłość, choroby serca, cukrzyca i in.) przez spadek wydajności intelektualnej (aktywne dzieci osiągają nawet do 40% lepsze wyniki w nauce), aż po mniejszą odporność na stres.

Chcesz rozruszać dziewczyny i kobiety w Twojej okolicy, ale nie masz pomysłu jak? Domyślasz się jakiej oferty sportowej oczekują? Myślałaś/eś o tym, aby uczynić z tego sposób na życie zawodowe? A może jak nikt inny rozumiesz bariery niepozwalające im na aktywność fizyczną? Jeżeli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałaś/eś twierdząco, to mamy pomysł dla Ciebie. Weź udział w całkowicie bezpłatnym szkoleniu pn. „Profesjonalna Organizacja Sportowa“ i zdobądź wiedzę oraz umiejętności, które mogłyby zostać wykorzystane przez Twój lokalny klub sportowy.

Bez względu na to czy chcesz wykorzystać zdobywaną wiedzą w już istniejącej organizacji, czy planujesz założyć własny klub lub instytucje  - ten kurs jest dla Ciebie.

Kurs  dostępny jest na stronie internetowej: http://dziewczynynamedal.pl w zakładce „szkolenie on-line (należy wpisać hasło: gAy4breD)“ bez żadnych opłat. Pamiętaj, że po jego ukończeniu możesz otrzymać specjalny certyfikat. Wyślij mail na adres info@dziewczynynamedal.pl i umów się na konsultacje Skype z jednym z naszych trenerów. Podczas pierwszej rozmowy otrzymasz wskazówki dotyczące przygotowania pracy końcowej. Podczas drugiej dostaniesz informację zwrotną na temat Twojej pracy oraz dyplom w wersji elektronicznej.

Twoja głowa wypełniona jest pomysłami, które powinny zostać przekute w czyn? Dołącz do naszej akcji już teraz i razem rozruszajmy dziewczyny i kobiety. To naprawdę proste. 

Potrzebujesz dodatkowej inspiracji? Zajrzyj na naszą stronę internetową. Znajdziesz tam dziewczyny, kobiety, liderki już działające w obszarze sportu i aktywności fizycznej, gotowe zarażać innych swoją pasją. Ty też możesz do nich dołączyć lub polecić nam osobę, która Twoim zdaniem powinna się wśród nich znaleźć. Napisz do nas na adres info@dziewczynynamedal.pl.

Kampania #dziewczynynamedal oraz szkolenie on-line powstały w ramach projektu zrealizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.

Inne aktualności

 • We are European Us Girls

  We are European Us Girls

  Dysproporcja między dziewczynkami i chłopcami aktywnymi fizycznie z wiekiem znacznie wzrasta. Efektem tego, znacznie wię (...)

 • Mikro konferencja – makro efekty

  Mikro konferencja – makro efekty

  Przedstawiciele 14 organizacji, w tym przedstawiciele miast i środowiska akademickiego spotkali się na zorganizowanej pr (...)

 • MOVEmentSpaces Awards 2018

  MOVEmentSpaces Awards 2018

  Nadszedł czas, by nagrodzić najlepsze projekty powstałe w ramach MOVEment Spaces. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech (...)

 • Gniewino 2012! I Konferencja Narodowego Programu Aktywizacji Sportowej, czyli jak skutecznie promować swój region poprzez sport?

  Narodowy Program Aktywizacji Sportowej

  W dniach 4-5 października kaszubska gmina Gniewino gościła uczestników I Konferencji Narodowego Programu Aktywizacji Spo (...)

 • Maszerujemy z częstochowianami

  Maszerujemy z częstochowianami

  Nordic Walking to forma ruchu, która przebojem wdarła się do serc ludzi w Polsce i na całym świecie. Tym bardziej miło n (...)

 • Fundacja zaproszona na Galę "Odkryj e-wolontariat"

  Gala "Odkryj e-wolontariat"

  18 stycznia 2011 r. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie odbyła się gala, podczas której rozstrzygnięto kon (...)