Dysproporcja między dziewczynkami i chłopcami aktywnymi fizycznie z wiekiem znacznie wzrasta. Efektem tego, znacznie więcej mężczyzn niż kobiet jest aktywnych w dorosłym życiu.

 

Tylko 4 % czasu antenowego i wszystkich publikacji w mediach dotyczy kobiet w sporcie.

 

93 % kobiet wierzy, że jest oceniana raczej na podstawie wyglądu, niż umiejętności.

 

98 % dziewczynek w wieku 8 - 16 lat uważa, że lepiej być ładną niż wysportowaną.

 

 

Badając rynek w Polsce odkryliśmy, że liczba kampanii i programów, które mają potencjał, żeby to zmienić jest bardzo mała. Dlatego z dużym zapałem zaangażowaliśmy się w projekt #EuropeanUsGirls, współpracując i korzystając z doświadczeń naszych partnerów z Wielkiej Brytanii. 

 

Naszą rolą w projekcie było stworzenie platformy e-learningowej i aplikacji z propozycjami aktywnych gier dla organizacji sportowych i animatorów. Platforma składająca się z 6 modułów ma przybliżyć ideę „peer leadership”, czyli rolę liderów rówieśniczych w grupie, ze szczególnym uwzględnieniem zajęć sportowych, związane z nią szanse i korzyści, jak również bariery. Materiał przygotowaliśmy w oparciu o obszerny research (badnia prowadzone przez organizację partnerską Women Win), który sam w sobie jest cennym źródłem informacji. Dla nas wyzwaniem było dostarczenie zebranych danych i wiedzy do końcowego użytkownika w przystępnej i angażującej formie.

 

Pomogło nam w tym 6 wyjątkowych, niezwykle inspirujących i na swój sposób silnych kobiet, na co dzień działających w organizacjach sportowych. Będziecie mieli okazję je poznać logując się na platformę: http://europeanusgirls.eu

 

Aplikacja dostępna bez logowania: http://app.europeanusgirls.eu to daje dostęp do bazy ponad 30 gier, baza pomysłów i inspiracji do tego, jak można poprowadzić zajęcia w zależności od liczby uczestników, dostępnych akcesoriów, miejsca i czasu. Według takich kryteriów można szybko i łatwo filtrować bazę.


Sprawdźcie!

Inne aktualności