UEFA EURO 2012™ - największe sportowe wydarzenie, jakie kiedykolwiek zostało zorganizowane w naszym kraju – stało się wymarzoną okazją, by w aktywny sposób zachęcać najmłodszych do ochrony tego, co najważniejsze – zdrowia. W działania włączyła się sieć organizacji działających w obszarze sportu oraz promocji zdrowego trybu życia. Od stycznia 2011 do zakończenia UEFA EURO 2012™, Grupa V4Sport koordynowała realizację projektu w Polsce.

Celem RYH była promocja zdrowego stylu życia, stosowanie zdrowej diety oraz mobilizacja do angażowania się w aktywność fizyczną każdego dnia. Kreacja mody na społeczeństwo wolne od tytoniu i  alkoholu.

Zaprosiliśmy do współpracy – w charakterze ambasadorów – legendy i gwiazdy polskiego oraz ukraińskiego sportu, m.in. koszykarza Macieja Zielińskiego, piłkarza Anatolija Tymoszczuka, atletów Irenę Szewińską i Marcina Urbasia, tenisistkę stołową Natalię Partykę, kajakarza Kajetana Broniewskiego, boksera Dariusza Michalczewskiego, gimnastyka Leszka Blanika.

W ramach kampanii przeprowadziliśmy szereg warsztatów dla trenerów aktywizujących instytucje lokalne i organizacje pozarządowe w ośmiu miastach-gospodarzach w Polsce i na Ukrainie. Szkolenia te pozwoliły zaangażowanym osobom, najczęściej wolontariuszom, podnieść swoje kompetencje i motywację w zakresie promowania zdrowia wśród swoich społeczności lokalnych.

W efekcie nasi animatorzy zarażali entuzjazmem przez cały czas trwania projektu. Opracowany i wydany w ramach projektu podręcznik jest narzędziem pomocniczym dla trenerów, nauczycieli, pracowników społecznych, czy wreszcie animatorów Orlików. Broszura ta, dostępna w formacie PDF, lecz również w wersji papierowej w atrakcyjny sposób pokazuje jak wykorzystać modę na piłkę nożną, by włączyć do działania wszystkich mieszkańców, podnieść poziom wiedzy na temat zdrowia i ukształtować poczucie wspólnej własności obiektów publicznych, zwłaszcza sportowych.