Świat się zatrzymał. Starsi, młodsi, osoby w średnim wieku - niezależnie od statusu materialnego i społecznego. Wpadliśmy w niebezpieczny wir stagnacji i braku ruchu.

 
Statystyki i prognozy są przerażające. Z każdym rokiem obniża się poziom aktywności fizycznej społeczeństwa co prowadzi do chorób, otyłości i złego samopoczucia. W rezultacie zmniejsza się nasza motywacja, chęć do działania, a poziom wewnętrznej energii zaczyna oscylować wokół zera.

Brak ruchu tłumaczymy brakiem czasu. Swoje zrobił również postęp technologiczny. Nie wyobrażamy sobie życia bez internetu, komórki i komputera. Staliśmy się wygodniejsi. Osobisty kontakt z przyjaciółmi zastępujemy wymianą poglądów na czacie, a wysłanie telegramu na urodziny poprzedzone odczekaniem swojego w kolejce na poczcie; wyręczamy mailem z życzeniami.

Nasza organizacja pragnie wpływać na mentalność ludzi i przekonywać, iż adaptacja do życia cywilizacyjnego w XXI wieku nie musi wiązać się z siedzącym trybem życia. Zwracamy uwagę na problem i przekonujemy, iż nawet drobna aktywność fizyczna w pracy i po jej zakończeniu, przyczynia się do poprawy nastroju i zapobiega chorobom.

Nie chcemy również aby negatywne przyzwyczajenia rodziców przechodziły na dzieci. Sprzeciwiamy się wystawianiu zwolnień z zajęć wychowania fizycznego. Chcemy żyć w społeczeństwie szczęśliwym, zdrowym i aktywnym. Czerpać radość od przypadkowych przechodniów, sprzedawców czy znajomych. Chcemy rozruszać polskie rodziny. Wspierać i inspirować się nawzajem, popularyzując aktywność fizyczną.

Jeśli na ścieżkach rowerowych pojawią się korki, na orlikach zobaczymy tłok od rana do wieczora, a przed osiedlowymi siłowniami staną maszynki do pobierania numerków w oczekiwaniu na swoją kolej – nasze zadanie uznamy za spełnione.