Uroczystość rozdania nagród konkursu Super Orliki 2014 odbyła się w siedzibie stacji nc+ w Warszawie. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Chcieliśmy wyjść poza standardową koncepcję gal, zazwyczaj składających się z wręczenia nagród oraz bankietu, oraz wyjść z przekazem dotyczącym konkursu i samych Orlików do szerokiego grona odbiorców, inspirując ich do powielania dobrych praktyk w swoich lokalnych środowiskach.

Stąd pomysł na budynek telewizyjny, w którym zwycięzcy oraz wyróżnieni - w ramach dodatkowej nagrody - przeszli darmowe szkolenie mediowe i wzięli udział w dwuczęściowej debacie telewizyjnej na temat sportu powszechnego, poprowadzonej przez znaną dziennikarkę sportową Darię Kabałę-Malarz. Debata została profesjonalnie zmontowana i udostępniona za pomocą Internetu, a także poprzez płyty DVD dołączone do folderu podsumowującego konkurs.

Oprócz tego nagrodzeni zwiedzili studio telewizyjne i otrzymali niepowtarzalną możliwość skomentowania fragmentu wybranego meczu, a na zakończenie dnia mogli wziąć udział w wycieczce po Stadionie Narodowym w Warszawie - największej, multifunkcjonalnej arenie sportowej w Polsce.